HLEDAT Hledat Domů Kontakt
 
Naše zboží
Služby pro vás
Naše prodejny
Vaše dotazy
Foto sběrna a galerie
Titulní strana
 
 
    Kategorie   
Veškeré zboží
Akční zboží
Doprodej
Služby
Dárkové poukazy
Bazar
Digitální fotoaparáty
Polaroid fotoaparáty
Fotopasti
Objektivy
Filtry a fotopříslušenství
Zábleskové přístroje
Ateliérové vybavení
Akumulátory a baterie
Mikrofony
Autokamery
GoPro
Fotobrašny a pouzdra
Digitální kamery
Tiskárny
Skenery
Dalekohledy
Dálkoměry
Divadelní kukátka
Lupy
Mikroskopy
Stativy
Paměťové karty
Svítilny
Nože a dýky
Foto oděvy a doplňky
    Přihlásit se   
Váš e-mail:
Heslo:
  Přihlásit
  Zapomněli jste heslo?
  Registrace
 
 
 
Moje fotkyFotky kamarádůNahrát fotkySdílet fotkyNákupní košík  
 
   
Novinky
 

Jiný pohled na Nikon D500 - čím bude průlomový?
17.3.2016

V souvislosti s oficiálním uvedením Nikon D500 do prodeje, přinášíme bližší pohled na tento bezesporu zajímavý model, který v blízké době převezme žezlo vedoucího modelu u Nikon DX zrcadlovek. Přehled je doplněný o poznatky z prezentace z Nikon školy, která se konala 16.3. v Bratislavě, které jsme se měli tu čest zúčastnit a na které jsme se mohli dozvědět něco víc o těchto klíčových modelech Nikon D5 a D500. 

Z hlediska pojmenování jde o novou “pětkovou” generaci Nikonů, které mimochodem doplňuje i nedávné uvedení blesku s vlastním aktivním chlazením Nikon SB-5000. V tomto shrnutí se více zaměříme na model D500.

Ten vychází z konceptu vyspělejšího sourozence D5. Vlastně by se dalo říci, že jde o jeho verzi pro menší snímač v menším těle, která zdědila mechanismy z modelu D5, díky čemuž se může chlubit neuvěřitelnými parametry v porovnání s ostatními modely v této kategorii. Oba fotoaparáty jsou maximálně přizpůsobeny pro focení ve velmi obtížném terénu, kdy potřebuje fotograf zachytit co nejvíce momentů a to navíc při slabém, či takřka mizivém světle.

Zaostřování a AF

Jedna z vlastností které určitě potěší, je celoplošné pokrytí 153, z toho 99 křížových ostřících AF body, opět vycházejících z modelu D5. Takové pokrytí a citlivost oceníte zvláště při použití s teleobjektivy, či nasazenými telekonvertory. Ještě při světelnosti f/8 zůstane aktivních 15 AF bodů.

O pohotovost ostření a vyhodnocování scény se stará také přepracovaný 180k RGB snímač, který detekuje scénu, dokáže sledovat a předpovídat dráhu pohybujících se objektů, měří expozici, umí rozpoznávat lidskou tvář ve scéně a upřednostnit ji i během fázového ostření. Díky tomu bude zaostření obličeje při focení portrétů i s dominantnějším popředím o dost pohodlnější. Nastavitelná je také prodleva zaostření na jedno místo díky funkci Lock On. Snímač není opatřen low-pass filtrem.

Citlivost automatického zaostřování dovoluje pracovat i při osvětlení -4EV což se dá přirovnat ke scéně osvětlené pouze hvězdami.

Sekvenční snímání

Rychlost sériového snímání se vyšplhala na 10 sn./s s průběžným přeostřováním. Tato hodnota je pevná a bateriový grip ji neovlivňuje. V sekvenci lze pořídit až 200 RAW snímků - to dovoluje možnost použití extrémně rychlých XQD karet s 3x rychlejší rychlostí zápisu, než u karet typu CompactFlash. Vyrovnávací paměť je po ukončení sekvence prakticky okamžitě vyprázdněná a v okamžiku umožňuje další sériové snímání.

Citlivost ISO

Zpracovávání obrazu zajišťuje procesor EXPEED 5. Také díky tomu maximální a použitelná citlivost ISO patří mezi další parametry které ohromí. V rozšířeném režimu Hi5 lze dosáhnout hodnoty až 1 640 000, přičemž pěkné snímky bez znatelného šumu pořídíte už při hodnotách okolo ISO 25 600.

Video

Nikon 500D natáčí video v rozlišení až 4K UHD ve 30 snímcích za vteřinu. Nemusí však jít pouze přímo o klasický video záznam, pořizovat můžete i time-lapse sekvence v určitém intervalu, které se spojí do videa o stejném rozlišení.

SnapBridge

D5 a D500 jsou prvními zástupci nové generace fotoaparátů Nikon, které již budou připraveny na rychlejší a pohodlnější způsob sdílení fotografií s chytrými telefony - a to prostřednictvím funkce SnapBridge.

S touto funkcí bude fotoaparát neustále spojený s telefonem prostřednictvím Bluetooth rozhraní a nově pořízené fotografie budou okamžitě odesílány do zařízení připravené ke sdílení např. na sociální sítě. Díky technologii Bluetooth Low Energy budou zařízení spojena nízkým příkonem a jejich vybíjení během spojení bude téměř neznatelné.

Vzájemná komunikace telefonu s fotoaparátem přitom nebude omezena pouze na přenos dat, ale zahrnovat bude také automatické nastavení změny časového pásma, nebo přidání GPS souřadnic do fotek dle polohy telefonu. Aplikací v telefonu bude navíc možné ovládat klíčové funkce fotoaparátu.

Další vlastnosti

Mezi další zajímavosti a údaje, které konkrétně pětistovkový model překvapí, je výdrž baterie, se kterou na jeden zátah pořídíte až 1 200 snímků. Z hlediska konstrukce potěší výklopnost LCD displeje pro nadhledy či podhledy a možnost dotykového ovládání. Perličkou je také podsvícení zadních tlačítek na fotoaparátu.

Obraz v hledáčku bude dostatečně čitelný a zvětšený díky jeho 100% pokrytí.

Na závěr

Výše uvedené samozřejmě nezahrnuje všechny novinky a výhody nového modelu, pouze ty nejdůležitější.

Nikon D500 můžete objednávat na našem e-shopu:

Pokud se budete chtít dozvědět o novinkách od Nikonu více, navštivte nás 21. dubna na prodejně FOTO CZ, kdy bude probíhat představení novinek Nikon D500 a D5. {obr_popis}
 
 
  Naše zboží   |   O nás   |   Obchodní podmínky   |   Reklamační řád   |   Poučení kupujícího   |   Splátkový prodej   |   Domů